Αρχική σελίδα » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

24.06.2022

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ Κ.Ε.Ε. ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΚΛΟΓΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΟΥ ΕΚΠΑ για διετή θητεία

Σήμερα, Πέμπτη 23 Ιουνίου 2022, διεξήχθησαν οι εκλογές για την ανάδειξη Προέδρου και Αναπληρωτή Προέδρου του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΕΚΠΑ για διετή  θητεία.

Η εκλογική διαδικασία πραγματοποιήθηκε σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, κύλησε ομαλά και δεν κατετέθη καμία ένσταση επ’ αυτής.

Μοναδική Υποψηφιότητα για τη θέση του Προέδρου του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΕΚΠΑ, υπέβαλε ο Καθηγητής κ. Χαράλαμπος Χρυσανθάκης, ο οποίος, μετά και το πέρας της ψηφοφορίας και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία , εξελέγη Πρόεδρος του Τμήματος.

Μοναδική Υποψηφιότητα για τη θέση του Αναπληρωτή Προέδρου του Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του ΕΚΠΑ, υπέβαλε ο Καθηγητής κ. Γρηγόριος Μολύβας, ο οποίος, μετά και το πέρας της ψηφοφορίας και σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία , εξελέγη Αναπληρωτής Πρόεδρος του Τμήματος.

Η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή

Ο Πρόεδρος της Κ.Ε.Ε.                                                     Τα Μέλη της Κ.Ε.Ε.

(*)                                                                                          (*)

Νικόλαος Κουτσιαράς                                                                   Ιωάννης Τσίρμπας

Αναπλ.  Καθηγητής                                                                        Επίκ. Καθηγητής

(*)