Ημερίδα με θέμα: Το Καθεστώς και οι Προοπτικές του Ελληνικού Πανεπιστημίου

Το Ανεξάρτητο και Επίσημα Αναγνωρισμένο από την Πρυτανεία Ε.Κ.Π.Α. Φοιτητικό Πολιτικό Περιοδικό

«Νομικός Παλμός»

σας προσκαλεί στην ημερίδα που διοργανώνει με θέμα:

«Το Καθεστώς και οι Προοπτικές του Ελληνικού Πανεπιστημίου»

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ:

• Ναπολέων Μαραβέγιας: Αναπληρωτής Πρύτανη Διοικητικών Υποθέσεων, Καθηγητής Τμήματος Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Ε.Κ.Π.Α.

ΟΜΙΛΗΤΕΣ:

• Μαριέττα Γιαννάκου: Πρώην Υπουργός Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.
  • Ανδρέας Δημητρόπουλος: Ομότιμος Καθηγητής Συνταγματικού Δικαίου Νομικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.
  • Σπυρίδων Παππάς: Εισαγγελέας Πρωτοδικών Αθην
  • Δημήτριος Σεβαστάκης: Αναπληρωτής Καθηγητής Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Ε.Μ.Π., Βουλευτής ΣΥ.ΡΙΖ.Α (Μέλος της Διαρκούς Επιτροπής Μορφωτικών Υποθέσεων της Βουλής).
  • Μιχαήλ Σπουρδαλάκης: Κοσμήτορας Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών Ε.Κ.Π.Α.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ:

• Άρης Ραβανός: Δημοσιογράφος της Εφημερίδων «ΤΑ ΝΕΑ» και «ΤΟ ΒΗΜΑ», Υποψήφιος Διδάκτορας Τμήματος Διοίκησης και Οργάνωσης Επιχειρήσεων Πανεπιστημίου Πειραιώς.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 03 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2017.

ΩΡΑ: 18:00.

ΜΕΡΟΣ: ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΛΕΤΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ 60).