30.03.2017

Ημερίδα 30-3-2017 Νομικός Παλμός

Το Ανεξάρτητο και Επίσημα Αναγνωρισμένο από την Πρυτανεία του Ε.Κ.Π.Α. Φοιτητικό Περιοδικό «Νομικός Παλμός» σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε την ημερίδα με τίτλο: «Ευρώ ή Εθνικό Νόμισμα: Πιθανές Συνέπειες ενός GREXIT» την Πέμπτη, 30/03/2017 και ώρα 18:00 στην Αίθουσα Τελετών του Δ.Σ.Α.

ΟΜΙΛΗΤΕΣ:

• Ανδρέας Δημητρόπουλος: Ομότιμος Καθηγητής Συνταγματικού Δικαίου Νομικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α.
  • Θεόδωρος Κατσανέβας: Ομότιμος Καθηγητής Τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πανεπιστημίου Πειραιώς, πρώην Βουλευτής.
  • Λούκα Κατσέλη: Καθηγήτρια Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Ε.Κ.Π.Α., πρώην Βουλευτής και Υπουργός.
  • Ανδρέας Λοβέρδος: Αναπληρωτής Καθηγητής Συνταγματικού Δικαίου Τμήματος Επικοινωνίας, Μέσων και Πολιτισμού Παντείου Πανεπιστημίου, Βουλευτής και Κοινοβουλευτικός Εκπρόσωπος του ΠΑ.ΣΟ.Κ., πρώην Υπουργός.

Στη συζήτηση θα συμμετάσχουν και δημοσιογράφοι.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.