10.03.2021

Στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος  “RESIST (Research on Emergency State and InSTitutions)”, με τίτλο “Political Institutions during Crises:  From Resistance to Resilience”, το οποίο διενεργείται σε συνεργασία των Νομικών Σχολών των Πανεπιστημίων CIVIS Aix Marseille,  Université Libre de Bruxelles και ΕΚΠΑ, διοργανώνεται εβδομάδα μαθημάτων κατά το χρονικό διάστημα 05.07.2021-09.07.2021 με θέμα:

Governing in Times of Crisis - Understand how democratic institutions deal with various contemporary crisis and imagine new possible solutions to overcome these challenges

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς φοιτητές και υποψήφιους διδάκτορες με γνωστικό αντικείμενο Νομική και συναφείς επιστήμες. Η εκδήλωση ενδιαφέροντος γίνεται ηλεκτρονικά μέχρι την 31.03.2021. Στην ιστοσελίδα https://civis.eu/en/civis-courses/governing-in-times-of-crisis παρέχονται όλες οι αναγκαίες πληροφορίες για τους φοιτητές που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα.

Αρχεία:
BAT1-Flyer_projet_CIVIS.pdf1.0 M